• Strona Biura podróży w Języku polskim

Dzisiaj jest środa, 22 maja 2024r.

Aktualności

Emirates  wprowadza nową klasę ekonomiczną premium. W najbliższych dniach (16-19 maja 2021), podczas Arabian Travel Market, zostaną zaprezentowane  nowe fotele tej klasy. Będą one charakteryzować się dość dużym odchyleniem (ok 101cm) oraz znaczną szerokością (ok 50cm). Pasażerowie docenią także więcej miejsca na nogi, punkt ładowania w fotelach, stolik koktajlowy czy duży stolik jadalny.Nie zapomniano również o wizualnym aspekcie. Fotele są pokryte kremową skórą oraz posiadają drewniany panel na wzór klasy biznes.
Dla bardziej wymagających pasażerów Emirates przedstawi ofertę m.in. prywatnych kabin w pierwszej klasie Boeinga 777-300ER, odświeżoną wersję salonu pokładowego w A380 czy inne warte uwagi produkty takie jak Shower Spa.

Obecnie Qatar Airways oferuje 130 destynacji na całym świecie. Od 16 czerwca 2021 do siatki połączeń dołącza Abidżan na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Podróż będzie odbywać się 3 razy w tygodniu, na pokładzie Boeinga 787 Dreamliner z 22 miejscami w Klasie Biznes i 232 w Klasie Ekonomicznej.

KLM wprowadza internet w swoich samolotach Boeing 737 na trasach europejskich. Do tej pory KLM ofertował WIFI na trasach międzykontynentalnych. Linie lotnicze KLM aktualnie pracują nad instalacją WIFI w swoich samolotach. Docelowo w internet wyposażonych będzie 18 samolotów, a dostawcą łącza będzie firma Viasat. Czas realizacji przewidziany jest do końca 2021 roku.
Pasażerowie będą mogli wybrać jeden z trzech wariantów:

 1. Darmowy „Messenging” umożliwiający korzystanie z komunikatorów takich jak Facebook Messenger, WhatsApp, WeChat  itp.,
 2. Płatny „Surf” umożliwiający zakupy w sieci, korzystanie z poczty elektronicznej czy czytanie treści,
 3. Płatny „Stream” umożliwiający oglądanie filmów.

W tym sezonie Alitalia oferuje jedno z najbardziej dogodnych czasowo połączeń z Warszawy, przez Rzym, do Teheranu!
Połączenie do/ze stolicy Iranu odbywa się codziennie według rozkładu:
Warszawa – Teheran: 13:25 – 15:45 / 16:30 – 23:40 łączny czas przelotu 7 godzin i 45 minut
Teheran – Warszawa: 04:10 – 06:55/ 10:05- 12:25 łączny czas przelotu 10 godzin i 45 minut
Na trasie Rzym-Teheran operuje Airbus 330 z 262 miejscami dostępnymi w klasie ekonomicznej oraz biznes.

We współpracy z Etihad Airways Alitalia oferuje dogodne połączenie z Warszawy do Abu Dhabi!

29 listopada 2016, Alitalia zainauguruje nowe bezpośrednie połączenie Rzym-Havana!
Połączenie będzie odbywało się dwa razy w tygodniu: we wtorki i soboty według rozkładu W16/17

Aeroflot oferuje możliwość podróży z 2 sztukami bagażu rejestrowanego w klasie ekonomicznej dla podróży do Chin (Pekin i Szanghaj). Dotyczy również podróży tranzytowych z/do Pekinu i Szanghaju.

FINNAIR OTWIERA 2 NOWE TRASY DO AZJI: DO GUANGZHOU w CHINACH i DO FUKUOKI w JAPONII
Rejsy odbywają się z Helsinek, w okresie letnim maj - październik 2016, 3 razy w tygodniu do FUKUOKI, 4 razy w tygodniu do GUANGZHOU

FINNAIR - MOŻLIWOŚĆ WYKUPIENIA DODATKOWEJ SZTUKI BAGAZU: Pasażer może opłacić dodatkową sztukę bagażu po wystawieniu biletu na stronie internetowej Finnair albo w biurze podróży, które wystawił bilet dla pasażera.

FINNAIR - MOŻLIWOŚĆ WYKUPIENIA MIEJSCA ECONOMY COMFORT: Miejsca Economy Comfort są umieszczone w pięciu pierwszych rzędach kabiny klasy ekonomicznej na trasach międzykontynentalnych. 8–13 cm dodatkowej przestrzeni na nogi, słuchawki z funkcją redukcji hałasu i zestaw przyborów osobistych, w tym opaska na oczy do spania, zatyczki do uszu, skarpety, szczoteczka i pasta do zębów, a dodatkowo pierwszeństwo wejścia na pokład i szybkie opuszczenie pokładu. Wszystkie fotele Economy Comfort w samolotach floty długodystansowej (oprócz samolotów Airbus A340-300 OH-LQG i OH-LQF) są wyposażone w nowe, wygodniejsze zagłówki. Ceny miejsc Economy Comfort 60–75 EUR w jedną stronę zależnie od trasy.
Usługa ta oraz możliwość wykupienia dowolnego miejsca w samolocie dostępna jest na stronie internetowej Finnair albo w biurze podróży, które wystawił bilet dla pasażera.

Aeroflot informuje, że dla pasażerów podróżujących w terminie od dnia 01 listopada br. do 15 maja 2016 przewóz jednego zestawu narciarskiego (tj. 1 sztuka do 23kg) jest bezpłatna na wszystkie rejsy Aeroflotu z wyłączeniem rejsów SU3000-4999.
Jeden zestaw narciarski to:
· Jedna para nart z kijkami i / lub jedną parą butów narciarskich zapakowane oddzielnie
· Jedna deska snowboardowa i / lub jedna para butów snowboardowy zapakowane oddzielnie

Bezpłatna dodatkowa sztuka bagażu zestawu narciarskiego nie podlega opłacie za nadbagaż, nie jest wymieniona w bilecie i jest dostępna podczas odprawy bagażu przy stanowisku bagażowo-biletowym (check-in).

Nowe poranne połączenie Aeroflotu od 25 października 2015r.
- Warszawa-Moskwa (SU 2007) godzi. wylotu: 10:00, godz. przylotu: 13:55
- Moskwa-Warszawa (SU 2006) godz. wylotu 08:55, godz. przylotu: 09:05

Od 22 czerwca 2015 roku LOT oferuje usługę LOT Upgrade na 7 dni przed wylotem.
Mogą Państwo zrobić Upgrade:
- z LOT Economy Class do LOT Premium Class na trasach dalekodystansowych.
- z LOT Economy Class do LOT Business Class na trasach krótkodystansowych.
Upgrade możliwy od 7 dni do 24h przed wylotem

Najwiękssza promocja LOT-u: To będą trzy dni zapierające dech w piersiach! Już od 6 do 8 marca Polskie Linie Lotnicze LOT oferują klientom ćwierć miliona biletów tańszych nawet o połowę! Ceny zaczynają już od 399 zł za bilet w obie strony, a do wyboru podróżni mają aż 45 różnych ekscytujących kierunków!

FINNAIR: od 14 Czerwca do 26 Października 2013 nowe destynacje do HANOI i XI'AN

Emirates: Oferta Campanion w Klasie Biznes oraz First dostępna w promocyjnych cenach do 15 lutego 2013r. Oferta dotyczy rejsów bezpośrednich z Warszawy do Dubaju oraz innych destynacji z siatki połączeń Emirates. Zakończenie podróży do 30 września 2013r.

Air Berlin: Od 23 marca 2013 roku będzie latać na trasie z Berlina do Chicago. Odloty są możliwe z Warszawy, Krakowa i Gdańska.

QATAR AIRWAYS: Atrakcyjne ceny biletów lotniczych bezpośrednio z Polski.
Przypominamy, że 20 lutego 2013 roku linie lotnicze QATAR uruchomią bezpośrednie połączenie na trasie Doha (Katar) - Phnom Penh (Kambodża).

Condor: Ta jedna z czołowych światowych linii lotniczych specjalizujących się w obsłudze ruchu turystycznego, otwiera nowe połączenia w sezonie zimowym 2012/2013 - Rangun, Siem Reap/Angkor Cape Town oraz Rio de Janeiro. Condor jako jedyna linia lotnicza oferuje regularne, bezpośrednie rejsy z Europy do Myanmar (Birma).

Aeroflot: Loty Aeroflotu z/do Warszawy lądują na nowym, nowoczesnym Terminalu D znajdującym się na lotnisku Szeremietiewo w Moskwie. Dodatkowo informujemy o nowej klasie obsługi - Komfort. W nowej klasie znajduje się oddzielny salon z ulepszonymi siedzeniami oraz rozszerzone menu. Klasa ta umożliwia również zabranie dwóch sztuk bagażu oraz priorytetową odprawę na lotnisku. Klasa Komfort dostępna będzie na rejsach do Bangkoku od lutego, do Phuketu od marca, do Nowego Jorku, Hong Kongu i Pietropawłowska Kamczackiego od kwietnia oraz od maja do Seulu.

Emirates: Przypominamy, że już od 06 lutego 2013 roku Emirates uruchomi codzienne bezpośrednie loty z Warszawy do Dubaju. Emirates lata już do ponad 120 miejsc na całym świecie. 

Turkish Airlines: Już od 09 grudnia 2012r. nowe połączenia!

 • Od 09 grudnia, ze Stambułu do Afganistanu, Kabul.
 • Od 11 grudnia, ze Stambułu do Argentyny, Buenos Aires. Loty do Argentyny będą realizowane z międzylądowaniem w Sao Paulo i będą się odbywały cztery razy w tygodniu: we wtorki, środy, piątki oraz niedziele.
 • Od 15 grudnia, ze Stambułu do Nigru, Niamej oraz ze Stambułu do Burkina Faso, Wagadugu. Turkish Airlines będzie obsługiwał trasę Stambuł - Niamej - Wagadugu - Stambuł trzy razy w tygodniu.
 • Od 21 grudnia, ze Stambułu do Kamerunu, Duala. Rejsy na trasie Stambuł - Jaunde - Duala – Stambuł. Loty do Kamerunu będą odbywały się cztery razy w tygodniu: w poniedziałki, środy, piątki oraz soboty.

Dwusetnym samolotem linii Turkish Airlines został B737.

Finnair: Od 15 czerwca 2013r. Finnair uruchomi nowe połączenie do Hanoi w Wietnamie. Loty z Helsinek do Hanoi będą odbywać się trzy razy w tygodniu w sezonie letnim, który trwa do 27 października. Połączenie przez Helsinki będzie najszybszą trasą z Warszawy do Hanoi.
Oprócz rejsów do Hanoi, Finnair oferuje loty do Bangkoku, Pekinu, Chongqingu, Delhi, Hongkongu, Nagoi, Osaki, Seulu, Szanghaju, Singapuru oraz Tokio.

PLL LOT: Przypominamy o wyjątkowej okazji lotu Dreamlinerem po Europie. Pierwszy lot do Pragi już 14 grudnia 2012r. Poniżej znajduje się rozkład lotów Dreamlinera.

Rozkład rejsów

Austrian Airlines: Od 17 maja 2013r., Austrian uruchomi bezpośrednie rejsy z Wiednia do Chicago. W nowym rozkładzie rejsów na lato 2013r., Austrian Airlines rozszerzy siatkę połączeń do Ameryki Północnej. Loty do Chicago przez Wiedeń odbywać się będą pięć razy w tygodniu. Połączenie to będzie obsługiwane przez samolot Boeing 767. Nowa Klasa Biznes oferuje całkowicie rozkładane fotele, a udoskonalona Klasa Ekonomiczna nowoczesne fotele i wyjątkowy system rozrywki pokładowej.

SAS: W 2013r. SAS planuje uruchomić 45 nowych rejsów.  Linia oferuje połączenia ze wszystkich głównych i kilku regionalnych lotnisk w Skandynawii. Ponadto, SAS planuje zwiększyć ilość aktualnie oferowanych rejsów na wielu trasach krajowych i europejskich. Szczególnie atrakcyjne dla pasażerów podróżujących z Gdańska, Poznania, Warszawy i Wrocławia (min. San Francisco, Praga, Budapeszt, Palermo i inne) są nowe połączenia SAS z Kopenhagi. Pasażerowie z Łodzi zyskają połączenie min. do Newcastle.

airberlin: W sezonie letnim 2013r, airberlin będzie oferował połączenia dalekodystansowe z Warszawy, Krakowa oraz Gdańska przez Berlin m.in. do Nowego Jorku, Los Angeles, Miami, Chicago, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Punta Cana.

airberlin:  Otwarcie nowego lotniska Berlin Brandenburg International (BER) zostało ponownie przesunięte. Pierwotnie otwarcie lotniska zostało przesunięte na marzec 2013 roku, a teraz jest ono przesunięte na 27 października 2013 roku.

PLL LOT: Leć Dreamlinerem do Londynu na Święta i Nowy Rok! 

British Airways: Kupując do 11 stycznia 2013r. bilet lotniczy w obie strony w klasie biznes CLUB WORD, można otrzymać bezpłatne podwyższenie klasy rezerwacyjnej na przelot w jedną stronę w kabinie FIRST. Promocja obejmuje przeloty do 31.03.2013r. do Nowego Jorku, Waszyngtonu, Filadelfii, Toronto, Vancouveru, Kapsztadu, Johannesburga, Sao Paulo oraz Bombaju.   

airberlin: W klasie ekonomicznej, na pokładzie podawane są darmowe przekąski, kanapki lub gorące posiłki oraz napoje bezalkoholowe. Podczas lotów długodystansowych również darmowe słuchawki i napoje alkoholowe. Do dyspozycji pasażerów są gazety, czasopisma oraz pokładowy program rozrywkowy. Do końca roku każdy samolot długodystansowy wyposażony będzie w indywidualne monitory zamontowane w siedzeniach.

Od 10 października można kupować bilety lotnicze na rejsy wykonywane Boeingiem 787 Dreamliner do Londynu w okresie Świąt i Nowego Roku. Ten najnowocześniejszy samolot pasażerski świata, będzie latał do Londynu w okresie od 21 grudnia 2012 roku do 2 stycznia 2013 roku.

Ponadto, w sprzedaży dostępne są bilety lotnicze na siedem lotów wykonywanych pierwszym Boeingiem 787 Dreamliner należącym do LOT-u.

PODRÓŻE GRUPOWE: Jeżeli planujesz podróż w grupie min. 10 osób, skorzystaj z naszej oferty grupowej. Zgłoś się do nas, a przygotujemy dla Ciebie indywidualną propozycję.

PLL LOT:  W pierwszy rejs Dreamliner poleci 14 grudnia 2012r. do Pragi. Kolejne loty do europejskich miast będą odbywać się aż do połowy stycznia 2013 roku. Dreamliner będzie latał do ośmiu miast w Europie: Pragi, Wiednia, Monachium, Frankfurtu, Hanoweru, Kijowa, Budapesztu oraz Brukseli.

PLL LOT:  Pierwszy egzemplarz samolotu Boeing 787 Dreamliner dołączy do floty polskiego przewoźnika już w połowie listopada 2012r.! Bilety już w sprzedaży!

Pierwsze rejsy Dreamlinerem zaplanowane są na: 
16 stycznia 2013  do Chicago
1 lutego 2013  do Toronto
3 lutego 2013  do Nowego Jorku
3 marca 2013 do Pekinu

ALITALIA: Od 01 grudnia 2012r. Alitalia uruchomi nowe połączenie z Rzymu do Abu Dhabi. Rejsy z Warszawy odbywać się będą 3 x w tygodniu, przez Rzym Fiumicino lub Mediolan Malpensa, samolotami typu A330-200. Wyloty do Abu Dhabi: we wtorki, czwartki i soboty; Powroty z Abu Dhabi: w poniedziałki, soboty i niedziele.

Lufthansa: Lataj flagowym A380 Lufthansy z Frankfurtu do Texasu. A380 to największy i najnowocześniejszy samolot pasażerski na świecie. Lufthansa to pierwsza linia lotnicza, która uruchamia codzienny serwis A380 do Houston.

Emirates: Linia Emirates wprowadziła taryfy Companion w klasie Biznes oraz First do ponad 50 destynacji w siatce połączeń Emirates.

PLL LOT: Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT latają do ponad 50 miast w Europie i Ameryce Północnej. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21.555 rejsów dziennie do 1.356 portów lotniczych w 193 krajach. W 2012 roku LOT rozpocznie eksploatację samolotów najnowszej generacji - Boeing 787 Dreamliner.

Turkish Airlines: Nowe połączenia Stambuł - Kilimandżaro w Tanzanii oraz Stambuł - Momba w Kenii. Rejsy do Kenii oraz Tanzanii rozpoczną się 4 grudnia 2012 roku.

SAS: Nowości w obsłudze na połączeniach międzykontynentalnych. Od października,  SAS zwiększa pojemność puszek z napojami. Napoje alkoholowe oraz bezalkoholowe podczas posiłków serwowane są bezpłatnie, a ich ilość nie jest ograniczona. Także bezpłatnie serwowana jest woda oraz sok pomarańczowy, z tacy, pomiędzy posiłkami.

PLL LOT:  5 listopada 2012r. LOT uruchomi bezpośrednie połączenie ze Stuttgartem. Bilety już w sprzedaży!

Rejsy odbywać się będą codziennie z wyjątkiem wtorków i sobót, według poniższego rozkładu:

LO 405   Warszawa   16.25     Stuttgart    18.10
LO 406   Stuttgart     18.50     Warszawa  20.30

Okęcie: 13 września Terminal A na Lotnisku Chopina został zamknięty dla pasażerów i personelu. Do końca 2014 roku stara część Terminala A zostanie zmodernizowana i połączona z nową częścią. Od 1 sierpnia 2012 roku stanowiska odprawy biletowo-bagażowej, Biuro Bagażu Zagubionego, poczta oraz biura wszystkich linii lotniczych, touroperatorów oraz wypożyczalni samochodów działają w nowej części terminala (Strefa C-D-E).

airberlin: Od marca 2013 r. druga pod względem wielkości linia lotnicza w Niemczech, będzie latać trzy razy dziennie z Berlina do Warszawy. Bilety lotnicze airberlin na nowy odcinek można rezerwować już od 2 października 2012 r. Od 2009 r. airberlin lata non stop z Krakowa do Berlina i Düsseldorfu. Od lata 2012 r. airberlin wykonuje rejsy do dwóch razy dziennie na trasie Gdańsk - Berlin lotem non stop. Wraz ze startem letniego rozkładu lotów 2013r., airberlin podwyższy liczbę codziennych lotów z i do Gdańska nawet do trzech lotów non stop. Poprzez węzeł lotniczy w Berlinie pasażerowie mają ponadto do dyspozycji liczne połączenia łączone w światowej sieci połączeń airberlin np. do Abu Dhabi, Palma de Mallorca lub do Wiednia.

SWISS: Od 12 maja 2013 roku SWISS oferuje bezpośrednie połączenie z Zurychu do Singapuru. Codzienne rejsy będzie obsługiwał Airbus A340 - 300, który może zabrać na pokład 219 pasażerów.

Wizz Air: Od kwietnia 2013 roku nowe połączenie z Gdańska do norweskiego lotniska w Ålesund. Ceny za przelot w jedną stronę zaczynają się od 61pln.

Alitalia: 01 grudnia 2012 roku Alitalia uruchomi nowe połączenie z Rzymu do Abu Dhabi.

Brussels Airlines: 21 destynacji w Afryce oraz Nowy Jork przez Brukselę już w sprzedaży! Wyloty z Warszawy przez Brukselę.

EMIRATES: W lutym 2013r. Emirates, jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych świata, uruchomi regularne, codzienne rejsy do Polski, na trasie Warszawa-Dubaj. Trasę będzie obsługiwał Airbus A330-200 z miejscami w trzech klasach pasażerskich. Na początku 2013r. Emirates planują otwarcie pierwszego na świecie terminala, Concourse A, przeznaczonego do obsługi Airbusów A380. Airbus A380 jest największym samolotem pasażerskim na świecie. 11 i 12 września 2012r. udostępniono go odwiedzającym wystawę lotniczą w Berlin ExpoCenter na lotnisku Schenefeld.

TURKISH AIRLINES: NOWOŚCI:
Od 4 września 2012 roku Stambuł -Djibouti
Od 16 września 2012 roku Stambuł – Nawakszut (Mauretania)
Od października 2012 roku nowy kierunek - Szarm el-Szejk / SSH (Egipt)
Również do października 2012 roku Stambuł – Aden (Jemen)

PLL LOT:  Stu pilotów LOT-u w Wielkiej Brytanii i USA będzie uczyć się pilotowania najnowszych boeingów 787 dreamliner. Szkolenie trwa ok. miesiąca i obejmuje część teoretyczną oraz ćwiczenia na symulatorach. Po zakończeniu szkolenia piloci będą musieli odbyć na dreamlinerze określoną liczbę rzeczywistych startów i lądowań, bez pasażerów na pokładzie. Pierwszy lot z pasażerami zaplanowano na 14 grudnia 2012r. Dreamliner poleci z Warszawy do Pragi, a następnie m.in. do Frankfurtu, Londynu i Wiednia.

Całodobowe połączenie autobusowe między Portem Lotniczym Warszawa/Modlin a centrum Warszawy.

Przystanek MODLINBUSÓW w centrum Warszawy znajduje się tuż przy Dworcu Centralnym, na parkingu strzeżonym Spółdzielni Uniwersum przy Al. Jerozolimskich 56. Autokary zatrzymują się również na pętli autobusowej ZTM Metro Młociny 25, a następnie przed terminalem Lotniska Warszawa/Modlin. Dojazd trwa od 50 do 100 min. Jest to jedyne bezpośrednie połączenie!

Pierwszy MODLINBUS rusza na trasę z centrum Warszawy o godzinie 2.30 w nocy, natomiast ostatni kurs z lotniska w kierunku Warszawy o godzinie 00:10.

Air France / KLM: Zachęcamy do zakładania rezerwacji grupowych!!! Air France i KLM oferują bardzo konkurencyjne ceny oraz warunki niedostępne dla klienta indywidualnego. Ponadto umożliwiają podanie wstępnej listy pasażerów na 30 dni przed wylotem oraz modyfikacji nazwisk do momentu wystawienia biletów (na 8 dni przed wylotem). Minimalna liczba osób to 10 pasażerów podróżujących razem.

SAS uruchamia nowe rejsy !!! Od 29 października SAS uruchamia trzeci w ciągu dnia rejs z Warszawy do Kopenhagi. Pierwszy poranny wylot SAS do Kopenhagi i ostatni, wieczorny przylot z Kopenhagi do Warszawy, zapewne ułatwi efektywne planowanie podróży służbowych w ramach jednego dnia. Ponadto, SAS jako pierwszy przewoźnik tradycyjny, uruchamia połączenie z Łodzi do Kopenhagi. Połączenie będzie oferowane codziennie z wyjątkiem sobót. Dodatkowo we Wrocławiu, podobnie jak w Warszawie, SAS  dodaje nowy poranny rejs, który znacznie zwiększy możliwość uzyskania połączeń przez Kopenhagę, nie tylko na kierunkach bliskich, ale również do Azji i USA. Podróż służbowa w ramach jednego dnia jest już możliwa do zrealizowania!

Turkish Airlines: Jeszcze w tym roku 4 nowe połączenia ze Stambułu do:
Kinszasy / Kongo (od 24 sierpnia 4 x w tygodniu)
Sabha / Libia (od 2 września 3 x w tygodniu)
Sharm El Sheikh / Egipt (od 9 października 4 x w tygodniu)
Male / Malediwy (od 24 listopada 5 x w tygodniu)

Obecnie Turkish Airlines posiada siatkę połączeń do 199 miejsc na całym świecie.

Emirates:  Nowe połączenie Emirates do Phuket w Tajlandii! Emirates to jedna z najszybciej rozwijających się linii lotniczych świata. 10 grudnia 2012r. Phuket stanie się dla Emirates drugim kierunkiem w Tajlandii. Emirates obecne są w Tajlandii od 1990 roku. Phuket to 15 nowy kierunek, jaki Emirates otwierają w tym roku i drugi w płd.-wsch. Azji po mieście Ho Chi Minha, dokąd Emirates latają od czerwca. Obecnie Emirates wykonują regularne rejsy do 125 miejsc w 74 krajach. Flota Emirates składa się ze 178 samolotów, w tym 22 Airbusów A380, największej ilości tych maszyn w posiadaniu jednej linii lotniczej. 6 lutego 2013 roku Emirates uruchomi codzienne rejsy z Dubaju do Warszawy. Rejsy będą obsługiwane samolotem Airbus A330-200. Będzie to największy samolot lądujący regularnie w Warszawie, zaś Emirates będzie pierwszą linią oferującą przeloty z Polski w klasie pierwszej (First). Rejsy umożliwiać będą dogodne tranzyty w Dubaju do/z ponad 100 portów obsługiwanych przez Emirates. Poprawi to możliwości podróżowania z Polski do wielu ważnych portów w Azji, Australii/Nowej Zelandii, rejonie Oceanu Indyjskiego, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

PLL LOT:  Od 01.08.2012r. dodatkowe połączenie do Rzeszowa!

Warszawa - Rzeszów codziennie z wyłączeniem sobót
LO 3803   Warszawa 21:40   Rzeszów  22:25

Rzeszów - Warszawa codziennie z wyłączeniem niedziel
LO 3804   Rzeszów 05:55     Warszawa 06:45

Dodatkowo LOT zwiększa ilość miejsc na popołudniowych rejsach do Rzeszowa (zmiana typu samolotu na Embraer lub Boeing 737). Ponadto w zależności od zapotrzebowania, LOT będzie zwiększać oferowanie na trasie Warszawa - Szczecin – Warszawa i Warszawa – Wrocław – Warszawa.

PLL LOT:od 1 października 2012r. LOT uruchamia bezpośrednie połączenie z Hanowerem!

PLL LOT: W związku z zawieszeniem działalności OLT Express, PLL LOT na najbardziej popularnych trasach krajowych, podmieniają swoje samoloty na większe! 

OLT Express 27.07.2012r. zawiesił wszystkie regularne rejsy, a sprzedaż biletów lotniczych zostaje wstrzymana!

Air France / KLM: Nawet do 20% zniżki na zakupy w strefie tranzytowej na Lotnisku Chopina w Warszawie w sklepach „Aelia Duty Free” oraz „Your Fashion Store”. Promocja tylko dla pasażerów Air France lub KLM. Przy zakupach wystarczy okazać kartę pokładową na lot poza Europę. Zakupy ze zniżką można robić do 30.09.2012r. Oferta rabatowa nie dotyczy papierosów i art. tytoniowych.

Air France: Pasażerom podróżującym w klasie Business lub First, Air France proponuje  przystąpienie do VIP Sky Clubu w ramach którego m.in. poziom kart w programie lojalnościowym dla klientów indywidualnych zostanie podniesiony do statusu Silver lub Gold, linia zaoferuje transfer limuzyną w ramach granicy Warszawy do/z na lotnisko lub nocleg w mini apartamencie ze śniadaniem w Hotelu Sofitel w Warszawie z transferem na lotnisko. 

Air France: Na rejsach interkontynentalnych Air France oferuje podwyższoną klasę ekonomiczną, Premium Voyageur. Wkrótce nazwa zmieni się na Premium Economy. Premium Voyageur to nowa kabina na rejsach Air France dalekiego zasięgu usytuowana pomiędzy klasą business (Affaires), a klasą ekonomiczną (Voyageur). Pasażerowie Premium Voyageur mają do dyspozycji o 40% więcej przestrzeni między fotelami, nowoczesne, szerokie i rozkładane fotele z separująca obudową, zwiększony limit bagażowy (2 x 23 kg bagaż rejestrowany oraz 18 kg bagaż kabinowy), 25% dodatkowych punktów w programie dla osób często podróżujących Flying Blue, wydzielone stanowiska odpraw bezpieczeństwa oraz szereg innych udogodnień podczas podróży - zarówno w samolocie (zestaw mini kosmetyków, koc i poduszka jak w klasie business) jak i na lotnisku (m.in. priorytet podczas odprawy biletowej, wydzielone stanowiska odpraw paszportowych). Pasażerowie podróżujący w tej klasie, mają możliwość wstępu do executive lounge: przed rejsem międzykontynentalnym z Paryża za opłatą 35 EUR oraz bezpłatnie przed wylotem do Warszawy/Berlina.

airberlin: Nowa zniżka dla dzieci podróżujących liniami lotniczymi airberlin wynosi 25% od ceny biletu netto! Zniżka dotyczy wszystkich opłat z datą rezerwacji i podróży od 01.09.2012r. 

Przebudowa lotniska Chopina:  W związku z planowaną na wrzesień, modernizacją i przebudową starej części budynku (strefy A i B terminala A), wstrzymane zostały odprawy pasażerów w hali odlotów w starej części terminala A lotniska Chopina. Od 1 sierpnia, stanowiska odprawy biletowo-bagażowej wszystkich linii lotniczych, przeniesione zostały do nowej części terminala. Ze starej części terminala (strefa A i B) znikają także biura linii lotniczych i touroperatorów, poczta, przechowalnia bagażu oraz biuro rzeczy znalezionych. Planowane zakończenie przebudowy  - grudzień 2014r.

British Airways: dolatując samolotami British Airways i Qantas z Polski, pasażerowie mogą wykupić wewnętrzne przeloty po Australii i Nowej Zelandii w specjalnych taryfach!

PLL LOT: W związku z zawieszeniem działalności OLT Express, PLL LOT na najbardziej popularnych trasach krajowych, podmieniają swoje samoloty na większe! 

Turkish Airlines: Turkish Airlines rozszerza sieć połączeń! Dwa nowe połączenia do Mongolii oraz Kirgistanu! W połowie lipca wystartuje połączenie ze Stambułu do Osz, natomiast w połowie sierpnia odleci pierwszy samolot do Ułan Bator. Turkish Airlines 1 kwietnia 2013 roku planuje także uruchomić nowe połączenie ze Stambułu do Houston. Połączenie to będzie obsługiwane samolotem Boeing 777-300ER.

Tureckie Linie Lotnicze na corocznej gali Skytrax World Airline Awards, zdobyły aż trzy wyróżnienia! Otrzymały też wiele nagród w konkursie Skytrax, który jest również znany jako "Nagroda Pasażerów" i zaznaczył się już w historii światowego lotnictwa. Tureckie Linie Lotnicze w roku 2011 wygrały nagrodę „Najlepszych Linii Lotniczych w Europie”, a w roku 2010 i 2011 „Najlepszych Linii Lotniczych Południowej Europy.”

Air France / KLM: specjalne miejsca o podwyższonym standardzie na rejsach Air France (Seat Plus) oraz KLM (Economy Comfort). Opcje te dają pasażerom możliwość wyboru większego komfortu podczas podróży.

Seat Plus to specjalna strefa w klasie ekonomicznej, umiejscowiona przy wyjściu awaryjnym. Opcja ta oferowana jest na rejsach długodystansowych Air France. 

Economy Comfort to specjalna strefa w klasie ekonomicznej, umiejscowiona z przodu kabiny, w związku z czym pasażerowie mają możliwość szybszego opuszczenia samolotu po wylądowaniu. Siedzenia w tej strefie mają więcej miejsca na nogi oraz możliwość większego odchylenia siedzenia. Economy Comfort oferowana jest na rejsach międzykontynentalnych operowanych przez KLM. Serwis na pokładzie jest taki sam jak w standardowej klasie ekonomicznej. 

TAP Portugal: we współpracy z PLL LOT, TAP oferuje dogodne połączenia ze wszystkich polskich portów regionalnych (Kraków, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Rzeszów, Poznań) do Lizbony oraz innych miast w Portugalii, w tym na Maderze i na Azorach, a także do Brazylii, Wenezueli, Nowego Jorku i Miami. TAP Portugal posiada wyjątkową siatkę połączeń, dzięki której można zwiedzić całą Portugalię oraz jej wyspy, dotrzeć do wielu atrakcyjnych portów w Afryce, Ameryce Północnej i Południowej. TAP Portugal posiada największą liczbę połączeń z Europy do Brazylii. Dwukrotnie z rzędu, uhonorowany został prestiżową nagrodą dla najlepszej linii lotniczej na trasach między Europą a Ameryką Południową.

 Za loty TAP PORTUGAL przysługują mile w programie Miles & More!

Lufthansa: od 01.10.2012r. nowe połączenie przez Monachium do Rotterdamu – 2 razy dziennie!

Ryanair: Lotnisko w Modlinie - dojazd. Koleje Mazowieckie zapewniają bezpośrednie połączenie kolejowe na trasie Warszawa-Modlin-Warszawa. Podróż z Dworca Centralnego w Warszawie do stacji Modlin trwa ok. 44 min. Co 20 min. z dworca kolejowego w Modlinie na lotnisko Modlin i z powrotem, będzie kursować autobus. Bilety dostępne na dworcu i u kierowcy autobusu.

Lufthansa: Airbusem A380 możesz latać do wielu największych miast świata. Na pokładzie A380 Lufthansy o każdym z nich znajdziesz fascynujące, krótkie filmy i ciekawe informacje.

Lufthansa: Lataj z Berlina po Europie w cenie już od 49 EUR (cena w jedną stronę).

Cathay Pacific: nowa klasa Premium Economy to pierwszeństwo przy odprawie i boardingu przed pasażerami klasy Ekonomicznej, szersze i bardziej rozkładane fotele z podnóżkami, większe odległości między fotelami, większe stoliki plus stolik koktajlowy, osobiste ekrany telewizyjne, indywidualne gniazda zasilające, podręczne zestawy kosmetyczne, urozmaicone menu, większy limit bagażu. Do końca roku 2013 klasa Premium Economy będzie dostępna w 87 samolotach! 

US Airways:  W marcu US Airways zajął 1 miejsce w punktualności przylotów i obsłudze bagażowej. Lot US Airways Shuttle to najlepszy wybór na podróż pomiędzy Bostonem, Nowym Jorkiem i Waszyngtonem DC. 

IBERIA: Hiszpańskie linie lotnicze otworzyły dwa nowe połączenia do Afryki: Nawaszkut (Mauretania) i Accra (Ghana). Ponadto IBERIA obsługuje 16 nowych destynacji w USA.

WIZZAIR: Wizz Air zwiększa wygodę pasażerów i usprawnia proces wejścia do samolotu. Od 1 sierpnia 2012r. na trasie z Katowic do Londynu Luton i na trasie powrotnej, Wizz Air próbnie wprowadzi nowe zasady dotyczące dwóch typów bagażu podręcznego. Mały bagaż podręczny o wymiarach nieprzekraczających 42x32x25 cm i wadze maksimum do 10kg, może zostać wniesiony na pokład samolotu bezpłatnie. Jeżeli bagaż podręczny przekracza wymiary małego bagażu podręcznego, ale nie jest większy niż 55x40x20 cm i nie przekracza 10kg, można wnieść go na pokład samolotu po uiszczeniu opłaty w wysokości 10 euro. Pasażer może wybrać wielkość swojego bagażu podręcznego, ale na pokład samolotu może wnieść tylko jedną sztukę bagażu. 

PLL LOT: Zwiększa komfort w klasie biznes. Od 9 lipca 2012r. na międzynarodowych rejsach short haul  w samolotach typu Embraer oraz Bombardier Q400, fotel obok pasażera biznesowego jest blokowany.

SAS: W okresie wakacyjnym (do ok. połowy sierpnia) SAS anulował połączenia z Gdańska do Kopenhagi, Oslo i Sztokholmu oraz z Katowic, Poznania, Warszawy i Wrocławia do Kopenhagi

SAS: Już od października nowe, codzienne (z wyjątkiem sobót) połączenie SAS z Łodzi do Kopenhagi, drugi rejs dziennie z Wrocławia do Kopenhagi, utrzymane zostaną trzy dziennie połączenia pomiędzy Poznaniem i Kopenhagą. Nowe rejsy uzupełnią dotychczasową ilość oferowanych połączeń SAS z Polski do Kopenhagi, która wzrośnie do 84 tygodniowo, umożliwiając pasażerom skorzystanie z bogatej, coraz dogodniejszej siatki połączeń do Skandynawii, Europy, Azji oraz USA.

Emirates: Od 6 lutego 2013r. Emirates uruchomi codzienne rejsy z Warszawy do Dubaju. Rejsy obsługiwane będą największym samolotem lądującym regularnie w Warszawie - Airbus A330-200. Emirates będzie pierwszą linia oferującą przeloty z Polski w klasie pierwszej (First). Rejsy umożliwiać będą dogodne tranzyty w Dubaju do/z ponad 100 portów obsługiwanych przez Emirates. Poprawi to możliwości podróżowania z Polski do wielu ważnych portów w Azji, Australii/Nowej Zelandii, rejonie Oceanu Indyjskiego, Afryce i na Bliskim Wschodzie. Istotnie zwiększą się też możliwości przewożenia dużych grup z Polski.

Chiny stają się liderem na rynku turystyki językowej.

PLL LOT wznowiły bezpośrednie, sezonowe połączenie z Warszawy do Bejrutu ( 3 razy w tyg.). Loty będą wykonywane do 16 września 2012r.

Nowe połączenia Polskich linii Eurolot z Warszawy na Bałtyk i Adriatyk! Eurolot uruchomił w czerwcu wakacyjne rejsy do Chorwacji i Świnoujścia.

SriLankan Airlines, jedne z najszybciej rozwijających się linii lotniczych w Azji, dołączą do aliansu oneworld pod koniec 2012r. To wydarzenie zaowocuje lepszymi połączeniami linii Finnair między Polską a portami w Sri Lance np. Malediwy.

TAP Portugal – od czerwca 2012r. specjalna oferta dla studentów wymiany naukowej, europejskich wyższych uczelni (m.in. ERAZMUS). Teraz student może bezpłatnie zabrać dodatkowy bagaż (nawet do10kg)!!!

TAP Portugal – od czerwca 2012r. nowe kierunki - Berlin, Bukareszt i Turyn.

TAP Portugal posiada największą liczbę połączeń z Europy do Brazylii. Dwukrotnie uhonorowany został prestiżową nagrodą dla najlepszej linii lotniczej na trasach między Europą a Ameryką Południową.

AEROMEXICO ma dwa nowe kierunki – od 01 lipca 2012r. Meksyk – Los Angeles – Meksyk a od 16 lipca 2012r. Meksyk – Miami – Meksyk CODZIENNIE!

UWAGA!!! Od 26 czerwca 2012r. dzieci, które dotychczas przekraczały granice na podstawie wpisu w paszporcie rodzica, będą musiały posiadać własny dokument podróży.

Emirates oferuje nowe, codzienne połączenie pomiędzy Dubajem a Ho Chi Minh City (Wietnam). Trasa obsługiwana jest samolotem typu Airbus 330-200.

airberlin i Eithad Airways pogłębiają współpracę - już teraz dostępne są połączenia z Polski przez Berlin i Abu Dhabi do Australii, Azji czy na Seszele

lataj airberlin z Krakowa lub Gdańska przez Berlin do Miami oraz do Nowego Jorku

Już 1.06.2012r. pierwszy rejs LOT-u na trasie Warszawa - Szczecin nowym Bombardierem Q400!

W tym roku flotę LOT-u zasili pierwszy Boeing 787 Dreamliner!

SAS - nawet do 40% tańsze bilety z Polski do Skandynawii i Finlandii w Economy Extra i Business.

Program lojalnościowy SAS EuroBonus właśnie skończył 20 lat! Teraz wszyscy członkowie EuroBonus, nawet za podróże z biletami w najniższych cenach, zarabiają co najmniej trzy razy więcej punktów!

Aerosvit zapewnia dobre połączenia przez Kijów (czas przesiadki w Kijowie - poniżej czterech godzin) do wielu ważnych portów.

Przesunięte otwarcie nowego lotniska Berlin Brandenburg (BER). Otwarcie lotniska Berlin Brandenburg było planowane na 3 czerwca. Nowe lotnisko miało zastąpić porty lotnicze Tegel (TXL) i Schönefeld (SXF) i stać się jedynym lotniskiem regionu. Nie podano jeszcze nowego oficjalnego terminu otwarcia lotniska Berlin Brandenburg.

 Aeroflot lider transportu lotniczego w Rosji, zdobył pierwsze miejsce w obsłudze pasażerów w klasie ekonomicznej  na krótkich i średnich trasach lotów i w klasie biznes na rejsach dalekiego zasięgu wśród uczestników aliansu Europejskiego SkyTeam.

 Aeroflot jest jedną z 25 największych linii lotniczych na świecie i ma jedną z najmłodszych flot w Europie, która liczy ponad 100 samolotów.

Z Aerlingus tanie loty do USA! Połączenia do Nowego Jorku z Warszawy i Krakowa.

Aeroflot – nowy kierunek – Kraków – Moskwa, 4 razy w tygodniu.

W Aeroflocie 10kg bagaż podręczny i 2 x 23kg bagaż główny!

Nowe trasy w siatce połączeń Aerosvit do 27 października 2012r. NAJ, AER, MRV, KSN, KGF, STR, TAS, MMK, SVX, SKD, KGD, KRR, LGW, BUS, KVD, PVG.

Od 20 marca 2012r. airberlin jest członkiem ogólnoświatowego sojuszu lotniczego oneworld®, do którego należą między innymi British Airways i American Airlines.

Alitalia przejęła tanią linię lotniczą Wind Jet.

Alitalia upgrade na pokładzie! Teraz każdy pasażer może kupić wyższą klasę na pokładzie!

British Airways przejął British Midland! Oznacza to więcej destynacji, większą częstotliwość rejsów, więcej miejsc, nowe programy lojalnościowe!

Tysięczny Boeing 777 we flocie Emirates.

Emirates Złotą Linią Lotniczą Roku.

Już dziś zaplanuj swój zimowy urlop i leć z germanwings.

LOT powraca do Pekinu już 29 maja 2012r.!

Szalone Środy w LOT – teraz czas trwania to aż 48h! Nawet do 50% taniej!

LOT - I miejsce w Rankingu przewoźników lotniczych w Polsce 2011/2012.

Lufthansa oferuje nowe połączenia z Polski! Sprawdź i podróżuj po Europie w zaskakująco niskiej cenie.

Ryanair – tanie połączenia lotnicze z Polski do Europy. Sprawdź już dziś!

Ryanair - II miejsce w Rankingu przewoźników lotniczych w Polsce 2011/2012.

Zapraszamy na pokłady SAS – najbardziej punktualnej linii lotniczej w Europie!

SAS – nowe, bezpośrednie połączenie na trasie Gdańsk – Sztokholm.

SAS – połączenie na trasie Katowice – Kopenhaga, 4 razy w tygodniu.

Nowe połączenia SAS do Tel Avivu – już od 04 czerwca 2012r. bezpośrednie połączenia na trasie Kopenhaga - Tel Aviv.

TAP Portugal najlepszą linią lotniczą Europy.

Wizzair - największa nisko-kosztowa i nisko-taryfowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej, uruchomiła nowe połączenie z Katowic do Norwegii (Stavanger). 2 razy w tygodniu - w środy i soboty.

Wizzair uruchomił również dwa nowe połączenia z Gdańska do Norwegii, do Trondheim i Haugesund.

Wizzair – III miejsce w Rankingu przewoźników lotniczych w Polsce 2011/2012.

Aktualne promocje biletów lotniczych

 • Warszawa - Mediolan od 275 PLN
 • Polska - Europa od 329 PLN
 • Warszawa - Hanower od 333 PLN
 • Warszawa - Istambuł od 359 PLN
 • Warszawa-Paryż od 459 PLN
 • Warszawa - Londyn od 599 PLN
 • Kraków - Moskwa od 760 PLN
 • Warszawa - Lizbona od 820 PLN
 • POLSKA – PEKIN od 1836 PLN
 • Polska - Pekin od 1858 PLN
  • Sprzedaż do 20.01.2013r.
   Podróż w okresie: do 20.01.2013r
   Minimum pobytu: 1 dzień
   Maksimum pobytu: 1 miesiąc
   Zwroty: niedozwolone
   Zmiany: niedozwolone
 • POLSKA – DELHI od 1976 PLN
 • Polska - Delhi od 2017 PLN
 • Warszawa - Szanghaj od 2100 PLN
 • POLSKA - BANGKOK od 2112 PLN
 • Polska - Hanoi od 2465 PLN
 • Polska - Sajgon od 2540 PLN
 • Warszawa - Hanoi od 2676 PLN

Więcej aktualnych promocji....

LOT

 

Logo linii lotniczych

Ta strona zachowa zgodność ze standardami XHTML i CSS
Realizacja WebProjekt.

+48 22 838 30 85
+48 603 191 912